Ślubowanie uczniów kl. I

Dnia 4 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, nawet po angielsku, recytować wiersze, a także tańczyć.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz  akt pasowania wielkim ołówkiem przez dyrektor szkoły Annę Jakubczyk. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Pani dyrektor złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom.  Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książkę "Pierwsze abecadło" (w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”) oraz książkę autorstwa pana Tadeusza Bogusza pt. „75 lat Szkoły Podstawowej w Idzikowicach”.  Od  rodziców zaś mały upominek. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!