Laboratoria przyszłości... w naszej szkole

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach udziału w programie zakupiliśmy nowoczesne urządzenia i pomoce dydaktyczne.  W skład wyposażenia podstawowego wchodzą:

drukarka 3D wraz z akcesoriami
mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
statyw z akcesoriami
oświetlenie do realizacji nagrań
mikrofon kierunkowy z akcesoriami
mikroport z akcesoriami
gimbal
aparat fotograficzny z akcesoriami
lutownica / stacja lutownicza z gorącym powietrzem
zestaw konstrukcyjny z różnych dziedzin z akcesoriami

Ponadto zakupiliśmy: