"29 Akcja Sprzątania świata - Polska"

Co roku, w trzeci weekend września odbywa się akcja „Sprzątania świata - Polska”. Tym razem była to już 29. edycja, a tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Wszystkie śmieci są nasze”.

Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy i w piątek 16 września na 5 godzinie lekcyjnej uczniowie wraz z wychowawcami ochoczo zabrali się do posprzątania najbliższej okolicy. Udało nam się posprzątać teren wokół szkoły, przystanki oraz fragmenty ulic naszej miejscowości.

Przypominamy, że w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów

Każdego dnia mamy wpływ na to jak wygląda nasz planeta – Dbajmy o nią najlepiej jak potrafimy!

Poniżej "Raport Akcji Sprzątanie świata - Polska 2022":

RaportSSP2022.pdf (naszaziemia.pl)