Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Idzikowicach uroczyście powitali rok szkolny 2022/2023 z podziałem na dwie grupy wiekowe: o godzinie 9.00 uczniowie klas IV-VIII, a o godzinie 10.15 uczniowie klas I-III oraz oddziały przedszkolne.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, po czym głos zabrała p. dyrektor Anna Jakubczyk witając uczniów, rodziców, nauczycieli oraz Sekretarza Urzędu Miejskiego w Drzewicy p. Andrzeja Krzyżanowskiego. Gośćmi w tym dniu były także przedstawicielki Rady Rodziców: p. Elżbieta Róg, p. Ewa Wójcik oraz p. Agnieszka Najman.

P. dyrektor odczytała list od Ministra Edukacji i Nauki pana Przemysława Czarnka skierowany do nauczycieli, uczniów i ich rodziców, a także list od p. Tadeusza Bogusza, byłego ucznia i wieloletniego przyjaciela naszej szkoły.

Po odczytaniu listów, p. dyrektor przedstawiła nową nauczycielkę – p. Agnieszkę Wrzosek, która w tym roku będzie uczyła języka polskiego w naszej szkole.

W tym dniu, jak co roku pamiętamy również o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczennica klasy VIII Klaudia Godzik oraz p. Dorota Matuszczak w kilku zdaniach przypomniały wydarzenia z tamtego czasu, po czym minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

W kolejnej części uroczystości, gratulacje oraz życzenia otrzymała p. Bożena Fiderek, która obchodziła jubileusz 30-lecia pracy. P. dyrektor podziękowała nauczycielce za wieloletnią, ciężką pracę i życzyła sukcesów w kolejnych latach w naszej placówce.

Następnie głos zabrał p. Andrzej Krzyżanowski, który życzył zarówno uczniom jak i nauczycielom samych sukcesów w rozpoczętym roku szkolnym.

Na koniec p. dyrektor przedstawiła wychowawców klas oraz informacje dotyczące organizacji pracy szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich sal na pierwsze powakacyjne spotkania ze swoimi wychowawcami.