Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Gośćmi uroczystości byli: zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica – pan Edward Podkowiński, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Danuta Owsińska, rodzice uczniów.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, po czym dyrektor szkoły powitała gości. Następnie pani Monika Kaczmarczyk - opiekun Samorządu Uczniowiskiego odczytała list Rzecznika Praw Dziecka skierowany do uczniów.

Nie zabrakło też przypomnienia o 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej – pani Agnieszka Składowska przedstawiła informacje dotyczące tych ważnych, historycznych wydarzeń. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy.

Z okazji powierzenia funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej w Idzikowicach  na kolejną kadencję gratulacje  od Rady Pedagogicznej oraz Burmistrza przyjęła pani Anna Jakubczyk.

Miłym akcentem było również wręczenie nagród jubileuszowych pracownikom naszej szkoły:

za 35 lat pracy – pani Bogusławie Wojciechowskiej i pani Dorocie Rożej;

za 20 lat pracy – pani Jolancie Wrzosek.

Gratulacje odebrała także  pani  Agnieszka Winecka, która w bieżącym roku szkolnym uzyskała stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Na dobry początek roku szkolnego i bezpieczne kolejne dni, dzieci z oddziału przedszkolnego otrzymały prezent ufundowany przez Burmistrza Gminy i Miasta w Drzewicy - kamizelki odblaskowe. Bardzo dziękujemy.

Zebrani zostali zapoznani z organizacją szkoły w nowym roku szkolnym, z uwzględnieniem zmian w prawie oświatowym. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami klas.