Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

"Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego", pod taki hasłem upłynęła piątkowa uroczystość.

24 czerwca o godz.9.00 zabrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2015/2016. Na uroczystości zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Gminy i Miasta Drzewica Pan Janusz Reszelewski. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie pani Dyrektor Anna Jakubczyk oraz wychowawcy klas III – VI dokonali wręczenia nagród książkowych (ufundowanych przez Radę Rodziców) oraz świadectw z wyróżnieniem dla uczniów, którzy sumiennie pracowali przez cały rok szkolny.

Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

• uczennica kl.III - Kinga Kobylarczyk
  • uczennica kl.III - Małgorzata Smolarek
  • uczeń kl. IV - Igor Mastalerek
  • uczennica kl. IV - Izabela Matysiak
  • uczennica kl.IV - Zuzanna Domagała
  • uczennica kl.V - Natalia Badura
  • uczennica kl.V - Zuzanna Jurek
  • uczeń kl.V - Filip Tomczyk
  • uczennica kl.VI - Alicja Wróbel

Rodzice uczennicy Alicji Wróbel - Małgorzata i Jerzy Wróblowie, odebrali z rąk Pani Dyrektor list gratulacyjny za wzorowe wychowanie córki.

Na forum szkoły odebrali  również swoje świadectwa  wszyscy tegoroczni  absolwenci szkoły. Wręczenia dokonała pani dyrektor oraz wychowawczyni klasy pani Monika Kaczmarczyk.

W tym roku szkolnym klasę VI ukończyli:

• Martyna Adamczyk
  • Angelika Augustyniak
  • Dawid Białowąs
  • Filip Domagała
  • Mikołaj Jakubczyk
  • Hubert Kobylarczyk
  • Kacper Reszka
  • Alicja Wróbel

Uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym przeczytali najwięcej książek otrzymali nagrody książkowe. Uczniowie ci to :

• Karolina Augustyniak klasa II
  • Kinga Matysiak klasa III
  • Małgorzata Smolarek klasa III
  • Angelika Augustyniak klasa VI
  • Magdalena Klimek klasa IV
  • Zuzanna Domagała klasa IV

Z nagrodami dla uczniów przyjechał także Pan Burmistrz. Uczennica Natalia Badura za najwyższą średnią ocen w szkole otrzymała plecak na wakacyjne podróże. Natomiast uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursach organizowanych przez UMiG w Drzewicy i zostali w nich nagrodzeni odebrali z rąk Pana Burmistrza książki.

W eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”:

• Natalia Badura kl. V – I miejsce
  • Zuzanna Jurek kl. V – II miejsce

W eliminacjach powiatowych konkursu plastycznego „ Zapobiegajmy  pożarom”:

• Kinga Matysiak – III miejsce w grupie II – szkoła podstawowa klasy I – III

W eliminacjach gminnych konkursu plastycznego „Zapobiegajmy  pożarom”:

• Kinga Róg I miejsce w grupie – przedszkola
  • Kinga Matysiak  kl. III – I  miejsce w grupie II – szkoła podstawowa klasy I – III
  • Natalia Badura kl. V – I  miejsce w grupie III – szkoła podstawowa klasy IV – VI
  • Kamil Domagała kl. IV – wyróżnienie
  • Szymon Gawęda kl. IV – wyróżnienie

Pani Monika Kaczmarczyk wręczyła także nagrodę za wyróżnienie w konkursie Kangur Matematyczny dla uczennicy klasy V - Natalii Badury.

Po części oficjalnej nadszedł czas na pożegnania. Swój ostatni występ w Szkole Podstawowej w Idzikowicach zaprezentowali w pełnym składzie uczniowie klasy VI, którzy słowami wierszy i piosenek podziękowali nauczycielom i kolegom za siedmioletni okres nauki i wspólnie spędzony czas. Sami także usłyszeli wiele ciepłych słów od Pani Dyrektor oraz kolegów i koleżanek z klasy V, którzy pod okiem wychowawczyni pani Agnieszki Wineckiej przygotowali część artystyczną oraz wręczyli im drobne upominki.

By przedłużyć chwile spędzone w naszej szkole rodzice uczniów klasy VI  przygotowali poczęstunek dla nauczycieli i swoich dzieci, była to bardzo miła niespodzianka i ostatnia okazja do spotkania w takim gronie.