Wycieczka do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym

Dnia 29 października uczniowie naszej klasy VIII wraz z uczniami klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych odbyli wycieczkę do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym.

Po przybyciu na miejsce przywitali nas dyrektor PCKZiU pan Damian Pietrasik oraz dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych w Żarnowie pani Bożena Kołtunowska. Dyrektorzy ciekawie zaprezentowali ofertę edukacyjną swoich placówek i pokazali uczniom różne możliwość wyboru poziomów kształcenia jakie oferują, od technikum po szkołę branżową I stopnia i II stopnia. Następnie głos zabrał kierownik warsztatów tutejszej szkoły pan Wiesław Sołtysiak, który wraz z kadrą pedagogiczną szkoły oprowadził uczniów po salach oraz warsztatach gdzie pokazał zaplecze dydaktyczne placówki. Nie był to jednak koniec naszej wycieczki, bowiem uczniowie mieli niepowtarzalną możliwość poprowadzenia na placu przed szkołą samochodu, oczywiście pod bacznym okiem instruktora. Całość wyjazdu zakończył miły poczęstunek kiełbaskami z grilla.

Bardzo dziękujemy kadrze pedagogicznej PCKZiU za bardzo ciekawe zaprezentowanie szkoły, poczęstunek i poświęcony nam czas.

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała pani Monika Mastalska.