Europejski Tydzień Kodowania 2021

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu!

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Szkoła Podstawowa w Idzikowicach i tym razem uczestniczyła w tej inicjatywie. Zajęcia w młodszej grupie przedszkolnej 3-5 – latków „Mój przyjaciel – miłe spotkania w dniu kodowania” odbywały się bez użycia komputera i wszelkich multimediów. Głównym celem zajęć było kształcenie umiejętności odkodowywania informacji, ustalanie położenia przedmiotów oraz doskonalenie umiejętności współdziałania w parach. Działania dzieci oparte były na pracy
z matą kodującą, po której dzieci się poruszały oraz kodowały na macie wykorzystując indywidulane karty pracy.

Uczniowie klas I kodowali na macie „koszyczek dla Oli”.

Zajęcia w klasie II – III polegały m. in. na wykonaniu zadać zgodnie z instrukcją, planowaniu, kodowaniu. Podczas wykonywanych zadań uczniowie wykorzystywali: fiszki, karty pracy oraz tablicę interaktywną.

Uczniowie kl. I-II na edukacji informatycznej uczniowie m. in.: kodowali i rozkodowywali obrazki na wirtualnej macie, tworzyli drogę dla robota, pomagali myszce dojść do komputera, programowali duszki w Scratch.

Uczniowie klasy IV na lekcji informatyki kodowali z Disney Multiplication. A uczniowie kl. VIII na matematyce kodowali liczby w systemie binarnym.

Nauczyciele prowadzący zajęcia z kodowania to: Barbara Stolarczyk, Dominika Kwaśniak, Dorota Matuszczak, Anna Jakubczyk, Justyna Bomba, Joanna Ławrynowicz.

Za uczestnictwo w Codeweek 2021 szkoła otrzymała certyfikat.