Ślubowanie I klasy

My uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej w Idzikowicach ślubujemy:

być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

W czwartek 28 października 2021 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne a także taneczne.  Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania  oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Anna Jakubczyk.

W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Idzikowicach.  Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od rodziców w postaci pluszowych sówek. Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Augustyniak Kacper, Czarnecka Maja, Drozdek Benita, Jakubczyk Lena, Ławrynowicz Paweł, Mada Alicja, Tomczyk Iga.

Po części oficjanlnej rodzice zaprosili pierwszoklasistów na przygotowany specjalnie dla nich poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za chętny udział w oragnizacji tak ważnego wydarzenia.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.