Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września wszystkie dzieci przedszkolne i uczniowie klas I – VIII razem ze swoimi wychowawcami wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania.

Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły ulubione książki, które zaprezentowali przed swoimi rówieśnikami. Następnie w drodze głosowania wybrano te pozycje, które ich najbardziej zaciekawiły i których fragmenty chcieli usłyszeć. W lektorów wcielili się wychowawcy klas i odczytali uczniom kilka rozdziałów, zachęcając ich do dalszej lektury.  A będzie to możliwe dzięki temu, że uczniowie pozostawili swoje książki w kąciku czytelniczym w każdej klasie. Młodsi uczniowie wykonali także prace plastyczne na temat wysłuchanych opowieści.

Przedszkolaki i  uczniowie uznali za najciekawsze następujące pozycje książkowe:

–        Marcin Przewoźniak „Gang Fajniaków i Miasto Marzeń”

–        Holly Weeb z serii:  „Zaopiekuj się mną”

„Na ratunek śnieżnym panterom”

„Fred się zgubił”

„Zwierzęta świata”

–        tłum. Anna Pawłowska „Dawne czasy”

–        Fenix „Samochody świata”

–        Karol Sabath „Dinozaury”

–        Gwenda Bond „Mroczne umysły”

–        J.K. Rowling „Harry Potter”

–        Wanda Chotomska „Kundel”

–        Jan Brzechwa „Na straganie”.