Wycieczka do Drzewicy

Dnia 5 maja uczniowie naszej szkoły odbyli wycieczkę do Drzewicy. Pierwszym punktem było odwiedzenie Biblioteki Samorządowej Gminy i Miasta w Drzewicy, gdzie uczniowie oprócz obejrzenia zbiorów bibliotecznych  mieli także możliwość udziału w warsztatach zorganizowanych przez bardzo miłe Panie tam pracujące Marię Bilenc oraz Urszulę Kalużną.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzenie Regionalnego Centrum Kultury, dzieci mogły obejrzeć znajdujące się tam sale m. im. salę taneczną, plastyczną, muzyczną, a także wystawę "Rzeźba w drewnie"  Pana Andrzeja Fiedoruka. Atrakcją była obecność autora  i możliwość zadawania pytań dotyczących powstawania rzeźb jak i życia samego artysty.

Na zakończenie natomiast udaliśmy się do Urzędu Gminy i Miasta w Drzewicy, gdzie bardzo miło zostaliśmy przyjęci przez Pana Burmistrza Janusza Reszelewskiego.  Pan Burmistrz opowiedział dzieciom o zasadach funkcjonowania Urzędu Gminy, o odbywających się tam Sesjach Rady Gminy i Miasta oraz odpowiedział na wiele ciekawych pytań zadawanych przez uczniów. Naszym przewodnikiem po urzędzie była pani inspektor Ewa Wałdoch.

Kierownikiem wycieczki była pani Monika Kaczmarczyk, a opiekunami panie: Dorota Matuszczak, Bogusława Wojciechowska, Agnieszka Składowska.